Specyfika zabiegów makijażu permanentnego powoduje, że klienci odwiedzają gabinety raz na kilkanaście miesięcy. Taki charakter pracy powoduje, że utrzymanie stałej grupy klientów jest coraz trudniejsze, zwłaszcza w czasach tak silnej konkurencji w branży i malejącej liczby klientów chętnych na usługi z zakresu pigmentacji. Poszerzenie usług o inne zabiegi kosmetyczne i dopełnienie oferty gabinetowej pozwoli na utrzymanie stałej grupy lojalnych klientów, którzy znając już wysoką jakość dotychczas oferowanych usług chętnie skorzystają z dodatkowo proponowanych zabiegów.
Studia podyplomowe na kierunku „Kosmetologia estetyczna dla linergistów” są przeznaczone dla czynnych linergistów posiadających podstawową wiedzę w zakresie specyfiki zabiegów kosmetycznych, którzy chcą poszerzyć ofertę swoich zabiegów o zabiegi kosmetyczne. Linergiści, to osoby znające zasady bezpiecznej i higienicznej pracy w gabinecie kosmetycznym, posiadający zaawansowane umiejętności manualne, mający świadomość jakie ryzyka niesie ze sobą pracy z ludzkim ciałem, dlatego program KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA dla Linergistów jest programem o znaczącym stopniu zaawansowania.
Zajęcia praktyczne – pracownia
Mezoterapia
Innowacyjny sprzęt w gabinecie kosmetologa
Biorewitalizacja skóry
Peelingi chemiczne
Skin needling, mezoneedling
Medyczne aspekty w kosmetologii – wykład i ćwiczenia
Kompleksowe terapie niwelowania problemów kosmetycznych
Podstawowe zabezpieczenie pacjenta w stanach nagłych
Nowoczesne terapie w kosmetologii
Przyjmujemy zapisy na nowy semestr – pierwsze zajęcia odbędą się w październiku 2022
09/10.10.2021
20/21.11.2021
18/19.12.2021
22/23.01.2022
19/20.02.2022
12/13.03.2022
02/03.04.2022
07/08.05.2022
28/29.05.2022
11/12.06.2022
.Program studiów obejmuje 180 godzin lekcyjnych – 10 zjazdów dwudniowych w systemie weekendowym
dr hab. Sławomir Wilczyński
Ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań z zakresu farmacji, kosmetologii i bioinżynierii. Łączy wiedzę teoretyczną z jej praktycznym zastosowaniem. Z sukcesem prowadzi rozwojowe projekty dla biznesu. Kierownik Katedry i Zakładu Podstawowych Nauk Biomedycznych, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Kierownik i wykonawca prac badawczo-rozwojowych w projektach krajowych i międzynarodowych. Ekspert d/s oceny merytorycznej projektów dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Ministerstwa Gospodarki RP i Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Autor patentów i zgłoszeń patentowych. Autor licznych publikacji naukowych w cenionych światowych wydawnictwach posiadających Impact Factor. Redaktor naczelny „Aestetica” oraz Członek rady naukowej „Świat Medycyny i Farmacji”, a także Redaktor gościnny w czasopismach z IF. Członek Towarzystw Naukowych. Kierownik działu farmacji szpitalnej.
dr n. med. Beata Malara
Jest trenerem szkolącym w zakresie kosmetologii leczniczej a także wiodącym wykładowcą w rocznej Akademii Esthetic Institute- Kosmetologii Medycznej.Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej (2000). W roku 2004 uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej, nadany przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. W roku 2010 odbyła studia podyplomowe w zakresie kosmetologii bioestetycznej na Wydziale Humanistyki i Zdrowia Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie. Dr Beata Malara jest absolwentką Collegium Cosmeticum (Ekskluzywnego Studium Kształcenia Kosmetologów), które ukończyła w 2016 roku. W pracy zawodowej specjalizuje się przede wszystkim w: usuwaniu zmian skórnych, depilacji laserowej, zabiegach przeciw łysieniu oraz zabiegach przeciwstarzeniowych z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozyskiwanego z własnej krwi Pacjentów. Jest ekspertem w wykonywaniu zabiegów: karboksyterapii, elektrokoagulacji, nowoczesnej laseroterapii. Dzięki wykształceniu w zakresie analityki medycznej jest niekwestionowanym autorytetem w zakresie pozyskiwania i preparatyki osocza bogatopłytkowego oraz fibryny bogatopłytkowej, które wykorzystywane są w kosmetologii i medycynie estetycznej oraz chirurgii szczękowo-twarzowej i chirurgii estetycznej twarzy. Dr n. med. Beata Malara jest wykładowcą akademickim a także autorką kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz licznych referatów wygłaszanych na konferencjach z zakresu medycyny i kosmetologii.
mgr Alla Adamek
Kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową związana jest od powstania kierunku Kosmetologia w 1996 roku, jako wykładowca oraz instruktor nauki zawodu.
Specjalizuje się w nowoczesnych oraz tradycyjnych technikach manualnych a także aparaturowych poprawiających stan i wygląd skóry. Interesuje się orientalnymi metodami przeciwdziałania objawom starzenia się skóry, które oparte są na holistycznym podejściu do pielęgnacji całego ciała oraz zdrowia.
mgr Izabela Cieśla – Panek
Elektroradiolog, dyplomowany Perfuzjonista w kardiochirurgii, Kosmetolog
Elektroradiolog ze specjalizacją planowania terapii onkologicznych. Wieloletni pracownik Kliniki Kardiochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach- Ochojcu. Specjalista do spraw krążenia pozaustrojowego, oddychania pozapłucnego oraz terapii nerkozastepczych.
Absolwentka Wydziału Medycznego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej na kierunku Kosmetologia.
W Esthetic Institute jest trenerem kosmetologii medycznej, nowoczesnych technologii i procedur estetycznych. Wykładowca akademicki w zakresie anatomii oraz znieczulenia w zabiegach medycyny estetycznej. Ekspert w zakresie nowoczesnych technologii w gabinecie kosmetycznym oraz medycznych aspektów procedur kosmetologicznych.
Prywatnie wielka fanka karboksyterapii oraz zabiegów z użyciem igieł.
mgr Sebastian Kazek
W Esthetic Institute szkoli nasze kursantki z pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzone zajęcia zawsze oparte są na studium przypadku i kładą duży nacisk na ćwiczenia praktyczne. Sebastian Kazek jak każdy ratownik medyczny w Polsce, pasjonat swojego zawodu. Pedagog, autor książek dla dzieci o pierwszej pomocy i autorskiego programu nauczania pierwszej pomocy w przedszkolu. Pracuje w zawodzie od 15 lat między innymi w szpitalnym Zespole Reanimacyjnym, na Izbie Przyjęć i w zespołach wyjazdowych Ratownictwa Medycznego. Ostatnie realizacje to Ekspert programy Do rany przyłóż (Maxibiotic) i udział w nagraniach Dzień dobry TVN oraz Pytanie na śniadanie.
mgr Ewelina Cegiełko
Kosmetolog, absolwentka Wydziału Medycznego WSSP im Wincentego Pola w Lublinie, GWSH w Katowicach a także absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Specjalizuje się w kosmetologii medycznej oraz makijażu permanentnym.
Jest praktykiem jak również dyplomowanym trenerem w zakresie makijażu permanentnego. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Medycznym GWSH w Katowicach na kierunku Trener linergista z dwoma wyróżnieniami oraz Roczną szkołę Kosmetologii medycznej Akademii Esthetic Institute w Katowicach. Prowadzi zajęcia z zakresu makijażu permanentnego oraz kosmetologii w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Jest również trenerem z zakresu kosmetologii medycznej w Esthetic Institute w Katowicach.
Jest właścicielką gabinetu kosmetycznego Cosmetologic w Bielsku Białej. Wiedza praktyczna oraz przekazywanie jest jej pasją. Zajmowała się tematyką olei roślinnych w kosmetyce i wygłosiła w tej tematyce prezentację na sympozjum naukowym. Wkłada całe swoje zaangażowanie i wiedzę, tak aby żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi zarówno to postawione w gabinecie jak i w sali wykładowej.
mgr Beata Szostek
Kosmetolożka, absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, dyplomowana trenerka – linergistka. Prowadzi własny salon, gdzie proponuje klientkom i klientkom możliwie najszerszy wachlarz usług kosmetycznych o najwyższej jakości. Aktywna członkini akcji Motyle Świadomości, w ramach której zarówno uświadamia Amazonki o możliwości podniesienia jakości życia po mastektomii, jak i wykonuje pro bono mikropigmentacje brodawek sutkowych oraz ukrywa pozabiegowe blizny pod subtelnymi, kobiecymi tatuażami. Nigdy nie spoczywa na laurach i nie ustaje w zdobywaniu wiedzy, tak teoretycznej, jak i praktycznej. Szkoli również kolejne adeptki różnych dziedzin kosmetologii. Zawsze uśmiechnięta i gotowa do pomocy, kocha zwierzęta, a ludzi traktuje z szacunkiem.
dr Małgorzata Ruprich, MBA
Założycielka Esthetic Institute, absolwentka studiów MBA w Oxford Brookes University w dziedzinie zarządzania strategicznego i magister kosmetologii. Praca doktorska w zakresie marketingu branży kosmetycznej. Autorka wielu publikacji i prac naukowych z dziedziny kosmetologii, makijażu permanentnego i medycznego, i zarządzaniu w branży kosmetycznej. Prelegentka licznych konferencji naukowych i biznesowych w Polsce i za granicą. Jedna z niewielu osób w Polsce zajmująca się medycznymi aspektami i powikłaniami w makijażu permanentnym. Prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej w Katowicach, wykładowca akademicki. Od początku kariery zawodowej łączy świat biznesu i beauty koncentrując się na rozwijaniu wiedzy w obu dziedzinach.
Koszt studiów to 10 rat po 1.000 zł miesięcznie lub jednorazowa wpłata 10.000 zł
Zajęcia odbywają się w godzinach od 9.00 do 16.00 w Katowicach, ul. Szarych Szeregów 31.
Bezpłatny parking znajduje się bezpośrednio przed budynkiem lub 20 metrów dalej (Katowice, ul. Szarych Szeregów 37 – również bezpłatny)
Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy:
– przesłać na adres info@szkoleniaestetyczne.pl skan lub zdjęcie dyplomu ukończenia studiów
– wpłacić kwotę 500 zł na poniższy rachunek bankowy celem rezerwacji miejsca w grupie – zaliczka pomniejsza wysokość łącznej opłaty za studia i jest rozliczana z ostatnią ratą
Esthetic Institute
95 2490 0005 0000 4500 9020 5370
Tytułem: Kosmetologia dla linergistów
Liczba miejsc ograniczona.
Esthetic Institute zastrzega sobie prawo do zakończenia rekrutacji przed planowanym terminem.
Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń.
Telefon: 668 460 981
E-mail: info@szkoleniaestetyczne.pl