fbpx

Studia podyplomowe Trychologia

Trychologia to interdyscyplinarna dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem włosów i skóry głowy. W języku greckim „trikhos” oznacza włos a trychologia to nauka zajmująca się diagnozowaniem problemów związanych z włosami. Do rozwoju trychologii przyczyniło się wzrastające zainteresowanie kondycją i wyglądem włosów, a także zdrowiem skóry głowy. Stres, niedobory żywieniowe, niewłaściwa pielęgnacja to jedne z nielicznych czynników wpływających na pogorszenie się kondycji włosów. Coraz popularniejsze stają się procedury, które mają na celu zniwelowanie problemów wypadania włosów oraz łysienia. 

Dla kogo?

Studia podyplomowe na kierunku „Trychologia” są przeznaczone:

 • Dla kosmetologów (licencjat, studia magisterskie)
 • Dla absolwentów studiów z obszaru nauk medycznych np. fizjoterapeuta, pielęgniarka, ratownik medyczny
 • Dla pasjonatów kosmetologii (roczny kurs)
 • Fryzjerów (roczny kurs)
 • Barberów (roczny kurs)

Kierunek ukończonych studiów wyższych nie musi być związany z branżą kosmetyczną.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (sobota i niedziela) w małych grupach

Jakie umiejętności zdobędziesz? 

 • Wykonywania zabiegów z zakresu trychologii
 • Wykonywania zabiegów rewitalizujących skórę głowy i włosy
 • Przeprowadzanie badania trichoskopowego za pomocą mikrokamery trychologicznej
 • Szeroką wiedzę w zakresie interpretacji obrazu trichoskopowego
 • Umiejętność podstawowej analizy wyników badań laboratoryjnych
 • Szerokiego zastosowania zabiegów niwelujących skutki utraty włosów
 • Wiedzę w zakresie zastosowania odpowiednio skomponowanej terapii trychologicznej

Program studiów

TRYCHOLOGIA  

 • Dermatologia skóry głowy: choroby skóry głowy, chemioterapia, okres menopauzy, ciąża, wypadanie polekowe
 • Budowa włosów
 • Charakterystyka łysienia
 • Choroby infekcyjne i nieinfekcyjne skóry głowy
 • Przyczyny wypadania włosów i łysienia
 • Wpływ hormonów na kondycję włosów
 • Niedobory dietetyczne jako przyczyna utraty włosów
 • Metody obrazowania skóry głowy
 • Cechy trichoskopowe charakterystyczne dla różnego rodzaju łysienia
 • Dobór terapii w oparciu o rodzaj łysienia i stan skóry głowy
 • Postępowanie w przypadku dermatoz skóry głowy
 • Problemy skóry głowy i włosów

Terapie w niwelowaniu skutków pogorszenia się kondycji włosów i łysienia 

 • Mezotrerapia
 • Oczyszczanie skóry głowy
 • Terapie naturalne: olejowanie włosów i skóry głowy
 • Peelingi głowy
 • Zastosowanie produktów: maski, odżywki, wcierki
 • Karboksyterapia
 • Analiza składu produktów
 • Masaże głowy
 • Akupresura
 • Infuzja tlenowa
 • Head SPA
 • Pigmentacja skóry głowy
 • Przeszczepy włosów 

Program studiów obejmuje 180 godzin lekcyjnych – 10 zjazdów dwudniowych w systemie weekendowym (sobota/niedziela).

Kolejny nabór na studia jest planowany na październik 2023 – osoby zainteresowane nowym naborem prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: info@szkoleniaestetyczne.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem 668 460 981

.

Harmonogram zajęć

22/23.10.2022
05/06.11.2022
03/04.12.2022
14/15.01.2023
04/05.02.2023
04/05.03.2023
25/26.03.2023
15/16.04.2023
20/21.05.2023
17/18.06.2023

Zajęcia prowadzą:

mgr Maria Żak

Trycholog i kosmetolog, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Właścicielka gabinetu kosmetologiczno-trychologicznego Pani Cebulka w Jaworznie. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się na portalu Instagram Pani Celbulka Trycholog.

W swojej pracy łączy teorię z praktyką. Specjalizuje się w łączonych terapiach trychologicznych oraz badaniu trichoskopowym skóry głowy. Jej największą pasją zawodową jest wpływ zaburzeń hormonalnych na skórę głowy oraz pielęgnacja i wspomaganie leczenia dermatoz. Swoją wiedzę zdobywała na licznych szkoleniach u najlepszych specjalistów w Polsce. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje oraz stawia nacisk na ciągły rozwój.

mgr Izabela Cieśla-Panek

Elektroradiolog, dyplomowany Perfuzjonista w kardiochirurgii, Kosmetolog Elektroradiolog ze specjalizacją planowania terapii onkologicznych. Wieloletni pracownik Kliniki Kardiochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach- Ochojcu. Specjalista do spraw krążenia pozaustrojowego, oddychania pozapłucnego oraz terapii nerkozastepczych. Absolwentka Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej na kierunku Kosmetologia. W Esthetic Institute jest trenerem kosmetologii medycznej, nowoczesnych technologii i procedur estetycznych. Wykładowca akademicki w zakresie anatomii oraz znieczulenia w zabiegach medycyny estetycznej. Ekspert w zakresie nowoczesnych technologii w gabinecie kosmetycznym oraz medycznych aspektów procedur kosmetologicznych. Prywatnie wielka fanka karboksyterapii oraz zabiegów z użyciem igieł.

dr Małgorzata Ruprich, MBA 

Prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej w Katowicach, wykładowca akademicki. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie zarządzania i jakości.  Praca doktorska w zakresie marketingu branży kosmetycznej. Absolwentka studiów menadżerskich MBA w Oxford Brookes University w dziedzinie zarządzania strategicznego oraz magister kosmetologii. Autorka publikacji i prac naukowych z dziedziny zarządzania w branży kosmetycznej i medycznej oraz kosmetologii, tatuażu, makijażu permanentnego i medycznego.
Członek Rady Naukowej w recenzowanym czasopiśmie naukowym. Recenzent prac naukowych, autor artykułów w prasie branżowej. Prelegent konferencji naukowych i biznesowych w Polsce i za granicą. W pracy zawodowej specjalizuje się m.in. w medycznych aspektach tatuażu i makijażu permanentnego, powikłaniach i działaniach niepożądanych po zabiegach kosmetycznych oraz marketingu w obszarze nauk o zdrowiu.

mgr Beata Szostek 

Kosmetolożka, absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, dyplomowana trenerka – linergistka. Prowadzi własny salon, gdzie proponuje klientkom możliwie najszerszy wachlarz usług kosmetycznych o najwyższej jakości.

Jest nauczycielem akademickim i wykładowcą akademickim w zakresie przedmiotów związanych z praktyczną nauką kosmetologii oraz przedmiotów z zakresu pigmentacji estetycznej i medycznej.  Aktywna członkini akcji Motyle Świadomości, w ramach której zarówno uświadamia Amazonkio możliwości podniesienia jakości życia po mastektomii, jak i wykonuje pro bono mikropigmentacje brodawek sutkowych oraz ukrywa pozabiegowe blizny pod subtelnymi, kobiecymi tatuażami.

dr n. med. Beata Malara 

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej (2000). W roku 2004 uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej, nadany przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. W roku 2010 odbyła studia podyplomowe w zakresie kosmetologii bioestetycznej na Wydziale Humanistyki i Zdrowia Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie. Dr Beata Malara jest absolwentką Collegium Cosmeticum (Ekskluzywnego Studium Kształcenia Kosmetologów), które ukończyła w 2016 roku. Dr n. med. Beata Malara jest wykładowcą akademickim a także autorką kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz licznych referatów wygłaszanych na konferencjach z zakresu medycyny i kosmetologii. 

mgr Alla Adamek 

Kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową związana jest od powstania kierunku Kosmetologia w 1996 roku, jako wykładowca oraz instruktor nauki zawodu. 

Specjalizuje się w nowoczesnych oraz tradycyjnych technikach manualnych a także aparaturowych poprawiających stan i wygląd skóry. Interesuje się orientalnymi metodami przeciwdziałania objawom starzenia się skóry, które oparte są na holistycznym podejściu do pielęgnacji całego ciała oraz zdrowia. 

mgr Iwona Bialik-Okopniarek 

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego oraz Wydziału Medycznego w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Kosmetolog z ponad 20 letnim doświadczeniem w zawodzie.  Właścicielka Salonu Piękności Słowików 1, specjalizuje się w kosmetyce białej, masażach kosmetycznych oraz drenażu limfatycznym. 

Jest nauczycielem akademickim i wykładowcą akademickim w zakresie przedmiotów związanych z praktyczną nauką kosmetologii oraz przedmiotów humanistycznych takich jak etyka i estetyka.  

mgr  Ewelina Cegiełko

Kosmetolog, absolwentka Wydziału Medycznego WSSP im Wincentego Pola w Lublinie, GWSH Katowice a także absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Medycznym GWSH Katowice na kierunku z dwoma wyróżnieniami oraz Roczną szkołę Kosmetologii medycznej Akademii Esthetic Institute w Katowicach. Prowadzi zajęcia z zakresu kosmetologii w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Jest również trenerem z zakresu kosmetologii medycznej w Estetic Institute Katowice. 

Jest właścicielką gabinetu kosmetycznego Cosmetologic w Bielsku Białej. Wiedza praktyczna oraz przekazywanie  jest jej pasją. Zajmowała się tematyką olei roślinnych w kosmetyce i wygłosiła w tej tematyce prezentację na sympozjum naukowym. Wkłada całe swoje zaangażowanie i wiedzę, tak aby żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi zarówno to postawione w gabinecie jak i w sali wykładowej. 

Czas trwania:

2 semestry (180 godzin) – zajęcia odbywają się w systemie zaocznym

Termin rozpoczęcia zajęć: październik 2023r.

Opłaty

Koszt studiów to 10 rat po 1.000 zł miesięcznie lub jednorazowa wpłata 10.000 zł

Lokalizacja:

Zajęcia odbywają się w godzinach od 9.00 do 16.00 w Katowicach, ul. Szarych Szeregów 31 oraz ul. Kostki Napierskiego 38C w siedzibie Akademii Górnośląskiej w Katowicach.

Bezpłatny parking znajduje się bezpośrednio przed budynkiem lub 20 metrów dalej (Katowice, Szarych Szeregów 37 – również bezpłatny).

.

Rejestracja na studia dla osób posiadających wykształcenie wyższe (co najmniej licencjat)

Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy:
– przesłać mailem na adres info@szkoleniaestetyczne.pl skan lub zdjęcie dyplomu ukończenia studiów 
– wpłacić kwotę 500 zł na poniższy rachunek bankowy celem rezerwacji miejsca w grupie – zaliczka pomniejsza wysokość łącznej opłaty za studia i jest rozliczana z ostatnią ratą

Esthetic Institute
95 2490 0005 0000 4500 9020 5370
Tytułem: Studia Trychologia

W przypadku nieuruchomienia studiów wpłacona zaliczka podlega zwrotowi.

.

Rejestracja na studia dla osób nie posiadających wykształcenia wyższego

W przypadku osób nie posiadających wykształcenia wyższego program edukacyjny będzie realizowany w formie rocznego kursu według tego samego programu.
Po ukończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje dyplom ukończenia rocznego kursu trychologii wydany przez Esthetic Institute, Placówkę Kształcenia Ustawicznego.
Szkoła jest wpisana do ewidencji szkół niepublicznych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Katowice oraz do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

Aby zapisać się na roczny kurs Trychologii należy
– wpłacić kwotę 500 zł na poniższy rachunek bankowy celem rezerwacji miejsca w grupie – zaliczka pomniejsza wysokość łącznej opłaty za kurs i jest rozliczana z ostatnią ratą

Esthetic Institute
95 2490 0005 0000 4500 9020 5370
Tytułem: Roczna Trychologia

W przypadku nieuruchomienia kursu wpłacona zaliczka podlega zwrotowi

.

Informacje dodatkowe

Rekrutacja na studia podyplomowe jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń.
Liczba osób w grupie jest ograniczona.

Kontakt

Telefon: 668 460 981

E-mail: info@szkoleniaestetyczne.pl

Call Now Button