fbpx

Nasz zespół

dr Małgorzata Ruprich, MBA

Założycielka Esthetic Institute, absolwentka studiów MBA w Oxford Brookes University w dziedzinie zarządzania strategicznego. Dziekan ds. Kształcenia Podyplomowego oraz Prodziekan kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej w Katowicach, wykładowca akademicki. Autorka licznych publikacji i prac naukowych. W obszarze nauk o zdrowiu specjalizuje się w m.in. w medycznych aspektach tatuażu oraz powikłaniach i działaniach niepożądanych po zabiegach kosmetycznych, jest biegłym sądowym w tym zakresie. Jest członkiem Rady Naukowej w recenzowanych czasopismach naukowych oraz recenzentem prac naukowych. Prelegentka konferencji naukowych i biznesowych w Polsce i za granicą. W pracy zawodowej w dyscyplinie zarządzania specjalizuje się w zarządzaniu relacjami i komunikacji interpersonalnej. Od początku kariery zawodowej łączy świat biznesu i beauty koncentrując się na rozwijaniu wiedzy w obu dziedzinach. Opracowała autorski program szkoleń, który stale jest modyfikowany, aby sprostać oczekiwaniom naszych kursantów.

mgr Izabela Cieśla - Panek - Dyrektor ds. Rozwoju Programów i Jakości Kształcenia

Wykładowca akademicki w zakresie anatomii kosmetologii zaawansowanej oraz znieczulenia w zabiegach medycyny estetycznej. Absolwentka Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej na kierunku Kosmetologia. Dyplomowany Perfuzjonista w kardiochirurgii, Elektroradiolog ze specjalizacją planowania terapii onkologicznych. Wieloletni pracownik Kliniki Kardiochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach- Ochojcu. Specjalista do spraw krążenia pozaustrojowego, oddychania pozapłucnego oraz terapii nerkozastepczych. W Esthetic Institute jest trenerem kosmetologii medycznej, nowoczesnych technologii i procedur estetycznych. Ekspert w zakresie nowoczesnych technologii w gabinecie kosmetycznym oraz medycznych aspektów procedur kosmetologicznych. Prywatnie wielka fanka karboksyterapii oraz zabiegów z użyciem igieł.

dr hab. Sławomir Wilczyński

Ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań z zakresu farmacji, kosmetologii i bioinżynierii. Łączy wiedzę teoretyczną z jej praktycznym zastosowaniem. Z sukcesem prowadzi rozwojowe projekty dla biznesu. Kierownik Katedry i Zakładu Podstawowych Nauk Biomedycznych, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Kierownik i wykonawca prac badawczo-rozwojowych w projektach krajowych i międzynarodowych. Ekspert d/s oceny merytorycznej projektów dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Ministerstwa Gospodarki RP i Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Autor patentów i zgłoszeń patentowych. Autor licznych publikacji naukowych w cenionych światowych wydawnictwach posiadających Impact Factor. Redaktor naczelny „Aestetica” oraz Członek rady naukowej „Świat Medycyny i Farmacji”, a także Redaktor gościnny w czasopismach z IF. Członek Towarzystw Naukowych. Kierownik działu farmacji szpitalnej.

dr n. o zdr. Szymon Wyszyński

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapia. W 2021 uzyskał stopień doktora nauk o zdrowiu. Wykładowca akademicki, autor wielu wystąpień konferencyjnych, publikacji naukowych, recenzent rozdziałów do monografii naukowych, członek Komitetów Naukowych konferencji związanych z naukami medycznymi. Dwukrotnie nagrodzony Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za działalność naukową. Absolwent Międzynarodowej Szkoły Akupunktury Klasycznej. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu fizjoterapii.

dr n.med. Beata Malara

W Esthetic Institute jest trenerem szkolącym w zakresie kosmetologii leczniczej a także wiodącym wykładowcą w rocznej Akademii Esthetic Institute- Kosmetologii Medycznej.Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej (2000). W roku 2004 uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej, nadany przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. W roku 2010 odbyła studia podyplomowe w zakresie kosmetologii bioestetycznej na Wydziale Humanistyki i Zdrowia Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krakowie. Dr Beata Malara jest absolwentką Collegium Cosmeticum (Ekskluzywnego Studium Kształcenia Kosmetologów), które ukończyła w 2016 roku. W pracy zawodowej specjalizuje się przede wszystkim w: usuwaniu zmian skórnych, depilacji laserowej, zabiegach przeciw łysieniu oraz zabiegach przeciwstarzeniowych z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozyskiwanego z własnej krwi Pacjentów.Jest ekspertem w wykonywaniu zabiegów: karboksyterapii, elektrokoagulacji,nowoczesnej laseroterapii. Dzięki wykształceniu w zakresie analityki medycznej jest niekwestionowanym autorytetem w zakresie pozyskiwania i preparatyki osocza bogatopłytkowego oraz fibryny bogatopłytkowej, które wykorzystywane są w kosmetologii i medycynie estetycznej oraz chirurgii szczękowo-twarzowej i chirurgii estetycznej twarzy.Dr n.med. Beata Malara jest wykładowcą akademickim a także autorką kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w renomowanych czasopismach krajowych i zagranicznych oraz licznych referatów wygłaszanych na konferencjach z zakresu medycyny i kosmetologii.

mgr Alla Adamek

Kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca akademicki z Akademią Górnośląską związana jest od powstania kierunku Kosmetologia w 1996 roku, jako wykładowca oraz instruktor nauki zawodu. Specjalizuje się w nowoczesnych oraz tradycyjnych technikach manualnych a także aparaturowych poprawiających stan i wygląd skóry. Interesuje się orientalnymi metodami przeciwdziałania objawom starzenia się skóry, które oparte są na holistycznym podejściu do pielęgnacji całego ciała oraz zdrowia.

mgr inż. Ewelina Sarnowska

Wykładowca akademicki w zakresie kosmetologii oraz makijażu permanentnego w Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Magister Kosmetolgii absolwentka Wydziału Medycznego AG w Katowicach a także absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie im Wincentego Pola w Lublinie. Specjalizuje się w kosmetologii medycznej oraz makijażu permanentnym. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Trener linergista z dwoma wyróżnieniami oraz Roczną szkołę Kosmetologii medycznej Akademii Esthetic Institute w Katowicach. Jest praktykiem jak również dyplomowanym trenerem w zakresie makijażu permanentnego. Właścicielka gabinetu kosmetycznego Cosmetologic w Bielsku Białej. Wiedza praktyczna oraz przekazywanie  jest jej pasją . Zajmowała się tematyką olei roślinnych w kosmetyce i wygłosiła w tej tematyce prezentację na sympozjum naukowym. Wkłada całe swoje zaangażowanie i wiedzę, tak aby żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi zarówno to postawione w gabinecie jak i w sali wykładowej.

mgr Grażyna Panek

Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia w Akademii Górnośląskiej. Kosmetolog - ukończyła studia magisterskie z zakresu Kosmetologii na Wydziale Medycznym AG. Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach. Właścicielka Dagra Cosmetics w Tychach, którą kieruje od 10 lat. Specjalizuje się w pielęgnacji azjatyckiej. W swojej pracy skupia się głównie na stosowaniu koreańskich zaawansowanych technologicznie produktów i urządzeń poprawiających stan skóry. Interesuje się metodami anty-aging z wykorzystaniem aktywnych substancji zapobiegających starzeniu się skóry. Nieustannie podnosi swoje kompetencje w tej dziedzinie. Jest uczestniczką wielu konferencji i szkoleń międzynarodowych. Sama organizuje szkolenia popularyzujące wiedzę w zakresie substancji aktywnych i ich zastosowania w pielęgnacji koreańskiej.

mgr Iwona Bialik-Okopniarek

Wykładowca akademicki w zakresie przedmiotów związanych z praktyczną nauką kosmetologii oraz przedmiotów humanistycznych takich jak etyka i estetyka. Magister kosmetologii, absolwentka Wydziału Medycznego w Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Kosmetolog z ponad 20-letnim doświadczeniem w zawodzie. Z Akademią Górnośląską związana od 2008 roku. Właścicielka Salonu Piękności, specjalizuje się w kosmetyce białej, masażach kosmetycznych, drenażu limfatycznym oraz innowacyjnych procedurach zabiegowych.

mgr Agnieszka Opiat-Tarka

Wykładowca akademicki na kierunku Kosmetologia na Wydziale Medycznym Akademii Górnośląskiej, prowadzi panel trenerski na kierunku Trener Linergista. Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego na kierunku: Terapia Pedagogiczna z Pedagogiką Specjalną, ukończyła Studia Licencjackie na kierunku: Filologia Angielska, Wyższą Szkołę Humanistyczno – Ekonomiczną w Brzegu na kierunku Zarządzanie Oświatą. Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej na Wydziale Medycznym w Katowicach na kierunku: Kosmetologia Estetyczna oraz Trener Linergista. Absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku: Akademia profesjonalnego coachingu. Specjalizuje się w pielęgnacji skóry, w swojej pracy skupia się głównie na stosowaniu zaawansowanych technologicznie produktów. Interesuje się metodami anty-aging z wykorzystaniem aktywnych substancji zapobiegających starzeniu się skóry oraz nieustannie podnosi swoje kompetencje w tej dziedzinie. Stale podnosi swoje kwalifikacje, jest uczestniczką wielu konferencji i szkoleń. Jest Coachem - swoje doświadczenie z sukcesem wykorzystuje w pracy jako szkoleniowiec i trener. Zapewnia profesjonalne wsparcie w poszukiwaniu oraz aktywizowaniu potencjału swoich słuchaczy. W pracy specjalizuje się w usuwaniu zmian skórnych, przeprowadzaniu zabiegów przeciwstarzeniowych z wykorzystaniem nowoczesnych technik (mezoterapia, karboksyterapia, terapie peelingami chemicznymi, terapie łączone).

mgr Maria Moń

Trycholog i kosmetolog, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydziału Medycznego Akademii Górnośląskiej w Katowicach. Właścicielka gabinetu kosmetologiczno-trychologicznego Pani Cebulka w Jaworznie. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się na portalu Instagram Pani Celbulka Trycholog. W swojej pracy łączy teorię z praktyką. Specjalizuje się w łączonych terapiach trychologicznych oraz badaniu trichoskopowym skóry głowy. Jej największą pasją zawodową jest wpływ zaburzeń hormonalnych na skórę głowy oraz pielęgnacja i wspomaganie leczenia dermatoz. Swoją wiedzę zdobywała na licznych szkoleniach u najlepszych specjalistów w Polsce. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje oraz stawia nacisk na ciągły rozwój.

mgr Sebastian Kazek

W Esthetic Institute szkoli nasze kursantki z pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzone zajęcia zawsze oparte są na studium przypadku i kładą duży nacisk na ćwiczenia praktyczne. Sebastian Kazek jak każdy ratownik medyczny w Polsce, pasjonat swojego zawodu. Pedagog, autor książek dla dzieci o pierwszej pomocy i autorskiego programu nauczania pierwszej pomocy w przedszkolu. Pracuje w zawodzie od 15 lat między innymi w szpitalnym Zespole Reanimacyjnym, na Izbie Przyjęć i w zespołach wyjazdowych Ratownictwa Medycznego. Ostatnie realizacje to Ekspert programy Do rany przyłóż (Maxibiotic) i udział w nagraniach Dzień dobry TNV oraz Pytanie na śniadanie.

mgr Artur Ruprich, MBA

Absolwent studiów MBA w Oxford Brookes University kierunku Strategic Management oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Polish Open University w Warszawie. Wykładowca akademicki w zakresie zarządzania, pozyskiwania dotacji unijnych, projektów menadżerskich. Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami dużych firm. W Esthetic Institute zajmuje się sprawami administracyjnymi oraz dofinansowaniem szkoleń.

Call Now Button