fbpx

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to zabieg polegający na podskórnym lub śródskórnym podaniu odpowiednio dobranej substancji leczniczej. Zabieg ten poprawia metabolizm komórek skóry, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Poprzez poprawę mikrokrążenia i odżywienia uzyskujemy w efekcie rozświetloną, nawilżoną i napiętą skórę.

Mezoterapia igłowa Poziom zaawansowany

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na stymulacji skóry za pomocą rollera lub dermapena. Zabieg ten stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Rezultatem tych procesów jest zniwelowanie blizn potrądzikowych, redukcja drobnych zmarszczek blizn i rozstępów, a także ujędrnienie i rozświetlenie skóry.

ROLLER DERMAPEN

Biostymulatory tkankowe

Biostymulatory tkankowe to specjalistyczne preparaty, których główną funkcją, jest stymulacja organizmu do regeneracji skóry. Efektem podania produktu jest również zniwelowanie defektów, takich jak zmarszczki i bruzdy, które są widoczne na skórze. Do najważniejszych działań biostymulatorów zalicza się uaktywnienie naturalnych procesów regeneracji, które następują przez oddziaływanie preparatu na fibroblasty. Skutkiem pobudzenia fibroblastów jest produkcja większej ilości kolagenu.

Czytaj więcej

estGen® inżynieria tkankowa

Preparaty specjalistyczne estGen® oparte są na unikalnej kompozycji inteligentnych substancji białkowych, które dały początek kosmetologii komórkowej. Zawierają izolowane proteiny, substancje bakteriostatyczne, enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów. Terapia polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną lub podrażnioną tkankę, by zainicjować proces regeneracji. Programy dopasowuje się do rodzaju, wieku i kondycji skóry. Korzyści ze stosowania preparatów estGen: kuracje odmładzające, przeciwzmarszczkowe, poprawiające elastyczność i napięcie skóry, niwelujące nierównomierny koloryt, plamy i przebarwienia, łagodzące stany zapalne przy trądziku i trądziku różowatym, spłycające blizny potrądzikowe, łagodzące podrażnienia po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej i laseroterapii.

Czytaj więcej

BioRePeel

BioRePeelCl3® to dwufazowy wyrób medyczny z certyfikatem CE do stosowania miejscowego ze szczególnym wskazaniem na twarz, szyję i dekolt. Synergia poszczególnych mechanizmów działania BioRePeelCl3® generuje efekt biostymulujący i rewitalizujący, dzięki czemu produkt jest nie tylko peelingiem, ale jest w pełni estetycznym zabiegiem medycznym odpowiadającym na potrzeby skóry każdej osoby. Działanie BioRePeel niesie za sobą szereg korzyści dla skóry oraz w znaczący sposób wpływa na poprawę jej kondycji.

Czytaj więcej

Osocze bogatopłytkowe (PRP)

Zabieg wyjątkowo bezpieczny dla osób ceniących preparaty naturalne. Zapewnia długotrwałe procesy regeneracji i rewitalizacji skóry poprzez działanie czynników wzrostu i komórek macierzystych. Zabieg ten jest niezwykle pomocny w gojeniu się ran. Osocze PRP to zabieg wspomagający naturalne procesy naprawcze organizmu. PRP stanowi autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego – otrzymywany z własnej krwi. W rezultacie nasza skóra jest doskonale odżywiona. Odzyskuje także poprawę kolorytu i napięcia.

Czytaj więcej

RF - Frakcyjny igłowy

Frakcyjna RF mikroigłowa to zabieg, który z pomocą mikroigieł przesyła falę radiową na odpowiednią głębokość skóry, dając efekt równomiernego i precyzyjnego podgrzania określonych jej struktur. Jest to połączenie metody nakłuwania skóry mikroigłami (frakcjonowania) w połączeniu z ogrzewaniem tkanek za pomocą prądu o częstotliwości radiowej. Spektrum wskazań terapeutycznych jest szerokie. Procedura Frakcyjnej RF mikroigłowej znajduje zastosowanie w liftingu skóry twarzy, szyi i brzucha. Daje spektakularne efekty w terapiach antyaging, usuwaniu rozstępów i blizn. Stosuje się ją też w leczeniu nadpotliwości.

Czytaj więcej

Terapia blizn

Blizna jest to zmiana powstała w skórze w wyniku procesu gojenia po wcześniejszym urazie mechanicznym, chemicznym bądź termicznym. Zazwyczaj blizny traktuje się jako problem estetyczny wymagający interwencji. Terapia niwelowania blizn i rozstępów to procedura bazująca na przebudowie blizn po aktywacji procesów regeneracyjnych. Zabiegi takie jak mikro-nakłuwanie, Mezoneedling stosowane są w celu zminimalizowania widoczności blizn a także rozstępów.

Czytaj więcej

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne to jedne z najskuteczniejszych nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Zabiegi te uruchamiają szereg mechanizmów, które w znaczący sposób wpływają na poprawę kondycji skóry. Odpowiednio dobrane w zabiegach substancje chemiczne wygładzają i rozjaśniają skórę, regulują wydzielanie sebum, spłycają blizny i zmarszczki. W zależności od rodzaju peelingów uzyskuje się płytsze lub głębsze złuszczanie skóry.

Czytaj więcej

Peeling węglowy

Peeling węglowy potocznie zwany „Black DollPeel”. Zabieg polega na laserowym naświetlaniu skóry pokrytej specjalistyczną maską z aktywnym węglem. Podczas zabiegu powstają „mikroeksplozje” powodujące głębokie oczyszczenie skory i zwężenie porów, a także ujednolicenie jej kolorytu. Peeling węglowy stymuluje syntezę kolagenu jak i przyczynia się do zmniejszenia stanów zapalnych skory. Zabieg ten doskonale sprawdzi się w terapiach przeciwtrądzikowych, dla skór mieszanych i tłustych, ponieważ stabilizuje wydzielanie sebum.

Czytaj więcej

Karboksyterapia

To śródskórne lub podskórne podanie oczyszczonego, medycznego dwutlenku węgla (CO2) w celach terapeutycznych. Zabieg ten stymuluje wzrost kolagenu i elastyny. Jest stosowany w celu redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, w terapii blizn i rozstępów. Doskonale sprawdza się w terapii łysienia. Poprzez poprawę krążenia krwi, zabieg ten w doskonały sposób sprawdzi się w terapii niwelowania zmarszczek i cieni wokół oczu. Zabieg nie wymaga znieczulenia i pozwala szybko wrócić do codziennej aktywności.

Czytaj więcej

BB Glow

Profesjonalna procedura zabiegowa opiera się na połączeniu właściwości technologii BB i działania mezoterapii mikroigłowej. Zabieg polega na wtłaczaniu na poziomie naskórkowym preparatu koloryzująco-rozświetlającego. Efektem zabiegu jest delikatne ujednolicenie kolorytu skóry wraz z jej aktywną pielęgnacją i odżywieniem.

Czytaj więcej

Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

Usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu wykonywane jest za pomocą lasera Q-Switched. Promieniowanie laserowe jest wybiórczo pochłaniane przez barwnik znajdujący się w skórze, co powoduje jego degradację, następnie barwnik jest usuwany z organizmu przez układ limfatyczny. Odpowiednio dobrane parametry zabiegowe mają na celu przede wszystkim zwiększenie skuteczności zabiegu oraz zmniejszenie ryzyka działań niepożądanych.

Czytaj więcej

Masaż Kobido

Japoński bezinwazyjny warsztat twarzy. Masaż Kobido uaktywnia nerwy i mięśnie twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu, wygładzenia i wzmocnienia napięcia mięśni twarzy. Intensywne techniki stymulujące pozwalają na uzyskanie naturalnego efektu podnoszenia się owalu twarzy, zniwelowania zmarszczek, wyraźnie poprawia kondycję skóry. Dlatego często nazywany jest naturalnym skutecznym liftingiem bez skalpela. Nauka masażu połączona z presoterapią, techniką drenującą oraz taipingiem kosmetycznym.

Czytaj więcej

Masaż techniką 3T

Masaż techniką 3T- trzy różne, nowe techniki pracy, indywidualnie dobrane do potrzeb klienta, jest to metoda nieinwazyjna i bezbolesna. Manualna metoda holistyczna skupiająca w sobie delikatny drenaż pędzlami, masaż próżniowy oraz intensywny masaż liftingujący. Technika 3T zapewnia widoczny efekt już po pierwszym spotkaniu, wszystko dzięki metodzie którą wyróżnia indywidualne podejście i zaangażowanie. Dzięki poszczególnym etapom zabiegu skutecznie wpływamy na prawidłowy tonus mięśniowy, wzmacniamy i rozluźniamy spięte mięśnie twarzy, szyi i dekoltu, drenujemy oraz działamy silnie liftingująco.

Czytaj więcej

Taping kosmetyczny

Technika ta polega na oklejaniu twarzy specjalnymi plastrami, które naśladują zachowanie ludzkiej skóry, są elastyczne, przepuszczają powietrze, odprowadzają wilgoć a po ich przyklejeniu nie odczuwa się dyskomfortu związanego z ich obecnością. Prawidłowo przyklejone plastry delikatnie napinają skórę tym samym zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą a mięśniami co powoduje zwiększenie efektywności działania układu limfatycznego. Jest to metoda bezinwazyjna i całkowicie bezbolesna, która zyskuje coraz większą popularność w kosmetologii

Czytaj więcej

Anatomia dla Kosmetologów

Profesjonalne szkolenie które szczegółowo opisuje zasady postępowania odpowiednie dla poszczególnych obszarów twarzy dzięki czemu można zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań i zdarzeń niepożądanych. W trakcie szkolenia omówiona zostanie budowa struktur kostnych w obrębie czaszki, mięśnie mimiczne, naczynia krwionośne, nerwy, powięzi oraz kompartmenty tłuszczowe. Uwzględnione zostaną obszary niebezpieczne tzw. „danger zones”. Wiedza w zakresie powyższych zagadnień pozwoli na precyzyjne określenie bezpiecznych i newralgicznych punktów na twarzy oraz zrozumienie mechanizmów wielu powikłań po zabiegach estetycznych.

Czytaj więcej

Pierwsza pomoc

Udzielanie pierwszej pomocy powinno być nieodłączną umiejętnością każdego człowieka. Uporządkowane czynności ratunkowe pozwalają przygotować poszkodowanego do profesjonalnych działań medycznych i zwiększają szansę pacjenta na przeżycie. Jest to wiedza przydatna nie tylko w gabinecie kosmetycznym ale również na co dzień.

Czytaj więcej
Masz pomysł na szkolenie? Zadzwoń 668 460 981