fbpx

Modelka promująca szkolenie dla kosmetyczek w Katowicach

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to zabieg polegający na podskórnym lub śródskórnym podaniu odpowiednio dobranej substancji aktywnej. Zabieg ten poprawia metabolizm komórek skóry, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Poprzez poprawę mikrokrążenia i odżywienia uzyskujemy w efekcie rozświetloną, nawilżoną i napiętą skórę.

Mezoterapia igłowa Poziom zaawansowany

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na stymulacji skóry za pomocą rollera lub dermapena. Zabieg ten stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Rezultatem tych procesów jest zniwelowanie blizn potrądzikowych, redukcja drobnych zmarszczek blizn i rozstępów, a także ujędrnienie i rozświetlenie skóry.

Czytaj więcej

Pieękna kobieta po zabiegu z użyciem biostymulatorów tkankowych na szkoleniu dla kosmetyczek

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to specjalistyczne preparaty, których główną funkcją, jest stymulacja organizmu do regeneracji skóry. Efektem podania produktu jest również zniwelowanie defektów, takich jak zmarszczki i bruzdy, które są widoczne na skórze. Do najważniejszych działań stymulatorów zalicza się uaktywnienie naturalnych procesów regeneracji, które następują przez oddziaływanie preparatu na fibroblasty. Skutkiem pobudzenia fibroblastów jest produkcja większej ilości kolagenu.

Czytaj więcej

Modelka podczas szkolenia dla kosmetyczek z BioReePeel5

Biorewitalizacja skóry

Szkolenie oparte na dwufazowym wyrobie medycznym z certyfikatem CE do stosowania miejscowego ze szczególnym wskazaniem na twarz, szyję i dekolt. Synergia poszczególnych mechanizmów działania preparatu do biorewitalizacji generuje efekt biostymulujący i rewitalizujący, dzięki czemu produkt jest nie tylko peelingiem, ale jest w pełni estetycznym zabiegiem medycznym odpowiadającym na potrzeby skóry każdej osoby. Działanie tego produktu niesie za sobą szereg korzyści dla skóry oraz w znaczący sposób wpływa na poprawę jej kondycji.

Czytaj więcej

RF - Frakcyjny igłowy

Frakcyjna RF mikroigłowa to zabieg, który z pomocą mikroigieł przesyła falę radiową na odpowiednią głębokość skóry, dając efekt równomiernego i precyzyjnego podgrzania określonych jej struktur. Jest to połączenie metody nakłuwania skóry mikroigłami (frakcjonowania) w połączeniu z ogrzewaniem tkanek za pomocą prądu o częstotliwości radiowej. Spektrum wskazań terapeutycznych jest szerokie. Procedura Frakcyjnej RF mikroigłowej znajduje zastosowanie w liftingu skóry twarzy, szyi i brzucha. Daje spektakularne efekty w terapiach antyaging, usuwaniu rozstępów i blizn. Stosuje się ją też w leczeniu nadpotliwości.

Czytaj więcej

Terapia blizn

Blizna jest to zmiana powstała w skórze w wyniku procesu gojenia po wcześniejszym urazie mechanicznym, chemicznym bądź termicznym. Zazwyczaj blizny traktuje się jako problem estetyczny wymagający interwencji. Terapia niwelowania blizn i rozstępów to procedura bazująca na przebudowie blizn po aktywacji procesów regeneracyjnych. Zabiegi takie jak mikro-nakłuwanie, Mezoneedling stosowane są w celu zminimalizowania widoczności blizn a także rozstępów.

Czytaj więcej

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne to jedne z najskuteczniejszych nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Zabiegi te uruchamiają szereg mechanizmów, które w znaczący sposób wpływają na poprawę kondycji skóry. Odpowiednio dobrane w zabiegach substancje chemiczne wygładzają i rozjaśniają skórę, regulują wydzielanie sebum, spłycają blizny i zmarszczki. W zależności od rodzaju peelingów uzyskuje się płytsze lub głębsze złuszczanie skóry.

Czytaj więcej

Peeling węglowy

Peeling węglowy potocznie zwany „Black DollPeel”. Zabieg polega na laserowym naświetlaniu skóry pokrytej specjalistyczną maską z aktywnym węglem. Podczas zabiegu powstają „mikroeksplozje” powodujące głębokie oczyszczenie skory i zwężenie porów, a także ujednolicenie jej kolorytu. Peeling węglowy stymuluje syntezę kolagenu jak i przyczynia się do zmniejszenia stanów zapalnych skory. Zabieg ten doskonale sprawdzi się w terapiach przeciwtrądzikowych, dla skór mieszanych i tłustych, ponieważ stabilizuje wydzielanie sebum.

Czytaj więcej

Karboksyterapia

To śródskórne lub podskórne podanie oczyszczonego, medycznego dwutlenku węgla (CO2). Zabieg ten stymuluje wzrost kolagenu i elastyny. Jest stosowany w celu redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, w zminimalizowaniu widoczności blizn i rozstępów oraz w terapii łysienia. Poprzez poprawę krążenia krwi, zabieg ten w doskonały sposób sprawdzi się w terapii niwelowania zmarszczek i cieni wokół oczu. Zabieg nie wymaga znieczulenia i pozwala szybko wrócić do codziennej aktywności.

Czytaj więcej

Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

Usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu wykonywane jest za pomocą lasera Q-Switched. Promieniowanie laserowe jest wybiórczo pochłaniane przez barwnik znajdujący się w skórze, co powoduje jego rozdrobnienie. Odpowiednio dobrane parametry zabiegowe mają na celu przede wszystkim zwiększenie skuteczności zabiegu oraz zmniejszenie ryzyka działań niepożądanych.

Czytaj więcej

Masaż relaksacyjny

Szkolenie z masażu relaksacyjnego w trakcie którego wykorzystywane są stemple ziołowe oraz kamienie wulkaniczne. Masaż relaksacyjny powoduje redukowanie napięć mięśniowych, eliminowanie bólu pleców, szyi, karku, czy barków oraz poprawia krążenie i przepływ limfy. Masaż stemplami ziołowymi jest jednym z najbardziej cenionych i lubianych masaży relaksacyjnych. Tajski masaż stemplami to połączenie aromaterapii, akupresury oraz terapii termicznej. Oddziałuje on na wiele zmysłów jednocześnie, co wpływa pozytywnie na stan psychiczny. Masaż kamieniami to połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury. Daje to efekt odprężenia, relaksu, wewnętrznej równowagi, rozluźnienia mięśni i pobudzenia krążenia.

Czytaj więcej

Masaż kobido oraz taping kosmetyczny

Japoński bezinwazyjny warsztat twarzy. Masaż kobido uaktywnia nerwy i mięśnie twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu, wygładzenia i wzmocnienia napięcia mięśni twarzy. Intensywne techniki stymulujące pozwalają na uzyskanie naturalnego efektu podnoszenia się owalu twarzy, zniwelowania zmarszczek, wyraźnie poprawia kondycję skóry. Dlatego często nazywany jest naturalnym skutecznym liftingiem bez skalpela. Nauka masażu kobido została połączona z tapingiem kosmetycznym dla wzmocnienia efektów zabiegu.

Czytaj więcej

Akupunktura kosmetyczna

Akupunktura kosmetyczna: metoda pochodząca z tradycyjnej medycyny chińskiej, stosowana w celu poprawienia jakości skóry, odmłodzenia jej i rozjaśnienia. Wpływa na wygląd skóry, napina ją, uelastycznia, spłyca zmarszczki, hamuje procesy starzenia, zwiększa ukrwienie. Akupunktura stymuluje również produkcję kolagenu, ułatwia oczyszczanie skóry. Idealny zabieg nieinwazyjny, poprawiający wygląd. Polecany zwłaszcza po 35 roku życia, dla skóry zmęczonej, osłabionej, zniszczonej. Alternatywa dla osób, które nie chcą decydować się na bardziej inwazyjne metody.

Czytaj więcej

Pinezkowanie w terapiach estetycznych

Metoda pinezkowania mikroigłami jest to holistyczna i efektywna procedura odmładzania twarzy. Ta holistyczna procedura nie tylko poprawia kondycję skóry, ale także korzystnie wpływa na ogólne zdrowie, co czyni ją wszechstronnym zabiegiem odmładzającym. Głównym celem tego zabiegu jest zmniejszenie widoczności zmarszczek i rewitalizacja skóry. Dodatkowo, korzyści płynące z tej metody obejmują stymulację produkcji kolagenu, redukcję napięcia mięśni twarzy oraz pobudzanie odporności.

Czytaj więcej

Powikłania po zabiegach kosmetycznych

Profesjonalne szkolenie, które szczegółowo analizuje ryzyka wystąpienia zdarzeń niepożądanych w gabinecie kosmetologa. Opisuje możliwe powikłania, skutki niepożądane, fizjologiczne odczyny po zabiegach kosmetycznych a przede wszystkim sposoby zapobiegania i niwelowania wystąpienia tych zdarzeń. Wiedza w zakresie powyższych zagadnień pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa zabiegowego oraz zrozumienie mechanizmów wielu powikłań po zabiegach estetycznych.

Czytaj więcej

Anatomia twarzy dla Kosmetologów

Profesjonalne szkolenie które szczegółowo opisuje zasady postępowania odpowiednie dla poszczególnych obszarów twarzy dzięki czemu można zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań i zdarzeń niepożądanych. W trakcie szkolenia omówiona zostanie budowa struktur kostnych w obrębie czaszki, mięśnie mimiczne, naczynia krwionośne, nerwy, powięzi oraz kompartmenty tłuszczowe. Uwzględnione zostaną obszary niebezpieczne tzw. „danger zones”. Wiedza w zakresie powyższych zagadnień pozwoli na precyzyjne określenie bezpiecznych i newralgicznych punktów na twarzy oraz zrozumienie mechanizmów wielu powikłań po zabiegach estetycznych.

Czytaj więcej

Masz pomysł na szkolenie? Zadzwoń 668 460 981
Call Now Button